تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو مناسب است؟

شکل و حالت پلک و ابروها یکی از زمینه های زیبایی محسوب می شود. پرکاربردترین تکنیک های خاص در تزریق بوتاکس می توان به شکل های متفاوت لیفت ابرو یا بالا بردن ابرو اشاره کرد. که این سوال مطرح میشود ایا تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو مناسب ؟ پس با هوژین همراه باشید تا به این سوال پاسخ دیهم

تزریق بوتاکس

یکی از عوامل زیبایی تزریق بوتاکس است که با توجه به هزینه و به صرفه بودن وایجاد حداقل عوارض کم و همچنین نتیجه  درست و سریع یکی از پرطرفدار ترین روشهای زیبایی و جوانسازی پوست محسوب می‌شود. ولی احتمالا بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته شده است که برای فلج عضلات صورت و… به کار می رود. برای فلج کردن عضلات و چین و چروک های پر فعال حذف خواهند شد. برای انجام دادن لیفت ابرو با تکنیک جدید تزریق بوتاکس را میتوان انجام داد.

کاربردهای تزریق بوتاکس

 • درمان و تعریق بیش از حد
 • بهترشدن سردردهای میگرنی

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

حذف شدن خط پیشانی، خطوط اخم، خطوط اطراف لب خطوط پاکلاغی کنار چشم و جوانسازی دور چشم

بیشتر بخوانید : لیفت ابرو و مراقبت‌های پس از انجام آن

روشهای لیفت ابرو

لیفت ابرو با روش های مختلفی امروزه انجام می شودو انتخاب روش مناسب بستگی به شرایط فرد و موفقیت پزشک معالج دارد. این روش به دو گروه عمده جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. بعضی از افراد به کلینیک های زیبایی برای انجام لیفت ابرو به دلیل صرف هزینه های بالا و درگیری عوارض جانبی بعد از عمل جراحی تمایل ندارند. به همین دلیل در بررسی روش های غیر جراحی و مشورت با پزشک معالج پوست در این حوزه معمولا با انتخاب خود فرد تزریق بوتاکس انجام می گیرد.

مزایای تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

 • تزریق بوتاکس بدون عوارض است
 • اغاز مشاهده نتیجه بعد از چند ساعت و ادامه ان تا حداقل دو هفته
 • بدون نیاز به استراحت و بستری شدن
 • در تزریق بوتاکس به ندرت ایجاد آلرژی و حساسیت مشاهده شده است
 • در صورت عدم رضایت بیمار لیفت ابرو با تزریق بوتاکس قابل ترمیم است

معایب تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

تزریق بوتاکس با توجه به معایب و مزایای که دارد معمولا بدون عوارض است در تزریق بوتاکس تنها مشکلی که معمولا در لیفت ابرو شاید اتفاق بیافتد عدم تقارن بین دو ابرو و ایجاد ظاهری ناخوشایند است که با انتخاب درست پزشک و تجربه، مهارت و تکنیک ایشان در انجام تزریق بوتاکس ، این مشکل هم مرتفع خواهد شد. توصیه می شود برای برطرف کردن این مشکل و نتایج بهتر در انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس حتما با پزشک معالج در ارتباط باشید و از تزریق بوتاکس توسط افراد غیر ماهر و مراکز غیر تخصصی پرهیز کنید.

بیشتر بخوانید : 10 کاری که باید پیش از کاشت ابرو انجام بدهیم

چه میزان دوز برای اثربخشی کامل نیاز است؟

دوزهای سبک‌تر بوتاکس که طبیعی‌تر به نظر می‌رسند، ممکن است نیازمند یک دوره درمانی 6 تا 8 هفته‌ای باشند. این در حالی است که دوزهای سنگین‌تر در بازه‌های زمانی 6 ماه و بالاتر قرار می‌گیرند و واحدهای تزریق بیشتری را می‌طلبند. البته ناگفته نماند دوزهای سنگین و دوره‌های درمان طولانی، توانایی فلج گردن، خطوط اخم و سایر ماهیچه‌های این نواحی را دارند.با توجه به این‌که نه دوزهای بسیار سنگین و نه دوزهای سبک دارای تعادل نیستند، باید فکری در این رابطه اندیشید.

جراح پیشین در این رابطه گفته است: “تعادل بین دوزهای تزریق بوتاکس، همان راز استفاده از آن است.” تعادل هوشمندانه بین دوزهای تزریقی باعث ایجاد ظاهر دلخواه و دستیابی به نتایج مطلوب این روش مطمئن است.پیش‌ از این‌که بخواهید از این روش استفاده کنید، با درمانگر یا پزشک خود مشورت کنید تا دچار آسیب نشوید. آنچه در کنار تعادل دوز حائز اهمیت است، میزان دوره درمانی است که توسط پزشکتان تعیین می‌شود. حتماً در این رابطه با متخصص مشورت کنید تا انتظارات مناسب و مورد نظرتان پس از اتمام دوره حاصل شوند.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

شاید فکر کنید که شکل ابروها به توزیع موهای ابرو در ناحیه‌ی ابرو بستگی دارد. البته که توزیع موها بسیار مهم است ولی آنچه تاثیر اساسی‌تری دارد و در تزریق بوتاکس به ناحیه‌ی ابرو مورد هدف سوزن ما قرار می‌گیرد، عضله است. چندین عضله در ناحیه‌ی ابرو روی شکل ابرو تاثیر می‌گذارند. این‌ها شامل موارد زیر هستند که در تصویر زیر جایگاهشان را مشاهده می‌کنید:

 • عضله‌ی پیشانی
 • عضله هرمی
 • عضله‌ی چین دهنده
 • عضله پایین کشنده‌ی مژگانی

بیشتر بخوانید : کاشت ابرو قبل از عمل و مراحل پیوند ابرو

بخشی از عضله‌ی حلقوی چشم

تاثیر عضلات ناحیه‌ی ابرو با هم متفاوت است. مثلاً وقتی عضلات هرمی منقبض می‌شوند، ابرو به سمت وسط صورت و پایین حرکت می‌کند. در نتیجه‌ی این حرکت، چین افقی روی پل بینی ایجاد می‌شود. اگر عضلات چین دهنده و پایین کشنده‌ی مژگانی منقبض شوند، بازهم ابروها به سمت پایین و وسط حرکت می‌کنند ولی اینبار خطوطی عمودی در حد فاصل بین دو ابرو ایجاد می‌شود.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

از آن جایی که سموم موجود در بوتاکس (کلستریدیوم بوتولینوم) ممکن است به جنین آسیب برساند تزریق بوتاکس برای خانم های باردار اصلا توصیه نمی شود‌. به طور کلی بهترین کاندیدا برای تزریق بوتاکس ابرو موارد زیر هستند:

 • افراد سالم و فاقد بیماری های عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس (MG)
 • افراد بالای ۱۸ سال
 • وجود عضلات بسیار شل در صورت
 • پوست های فاقد ورم و التهاب
 • افراد دارای خطوط اخم متوسط تا شدید…

خدمات ما در کلینیک هوژین 

مدیر کلینیک هوژین
مدیر کلینیک هوژین
مقالات: 67

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *