لیپوساکشن و 10 راه بهبود سریع بعد از عمل

لیپوساکشن و 10 راه بهبود سریع بعد از عمل

معمولا برخی از موارد بعد از عمل را جراح پلاستیک گوش زد می کند تا هر چه سریع تر بعد از عمل لیپوساکشن بهتر شود و به مرور زمان بهبود می یابد. در ادامه این مطلب 10 راهکار برای بهبود سریع لیپوساکشن برای بیمار در این کلینیک بیان می شود تا این نوع افراد به نتایج دلخواه خود برسند.

رژیم غذایی خوب برای بهبود عمل لیپوساکشن

کاهش مصرف نمک

معمولا مصرف نمک بدن افراد را به اب تشویق می کند. بنابراین با خوردن غذاهایی که سدیم کم دارند از تورم ناخواسته خلاص شوید.

مصرف پروتئین را افزایش دهید

مصرف پروتئین معمولا کمک به بهبود زخم ، رشد مجدد عضلات و پوست و ترمیم و جلوگیری از ریزش مو می کند. باید میان وعده و وعده های غذایی  سرشار از پروتئین باشد.

مصرف شکر را کم کنید

معمولا مصرف قند سیستم ایمنی بدن افراد را ضعیف می کند و تعادل مواد معدنی بدن را برهم زده و سطح قند خون ناشتا را افزایش دهد.

وعده های غذایی متعدد

معمولا در طول روز به میزان کمی و در تعداد وعده های غذایی بیشتر، غذا و خوراکی بخورید.

بیشتر بخوانید » اسکراب صورت یا اکسفولیشن چیست؟

راه بروید

معمولا راه رفتن موجب بیشتر شدن گردش خون و جریان مایعات لنفاوی می شود. باید 24 ساعت اول را به استراحت بپردازید و بعد از ان به طور اهسته به کارهای روزمره خود بپردازید. در مراحل اولیه بهبودی بعد از عمل ، بسیاری از پزشکان درخواست می کنند که ضربان قلب بالا نرود. پیشنهاد می کنیم با سرعت معمولی قدم بزنید. شما می توانید این کار را بدون بالا بردن ضربان قلب خود برای هر مدت زمان انجام دهید. اگر علائم های مانند سرگیجه و حالت تهوع دارید کنار بگذارید.

آبرسانی – نوشیدنی کم کالری، بدون کربنات

پزشکان توصیه می کنند که حتما از اب، شیر کم چرب، ابمیوه های طبیعی و چای بهره ببرید. می توانید هندوانه را به مصرف میوه های روزانه خود اضافه کنید زیرا علاوه بر خاصیت آبرسانی برخی از ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین می کند.

استراحت کردن – به نیاز بدن خود گوش دهید

یک هفته بعد از عمل باید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. به یاد داشته باشید که بدن شما تا 6 هفته بعد از جراحی برخی از عکس العمل ها را نشان می دهد. پس اگر بعد از کار خسته شدید حتما به بدنتان استراحت دهید. یا اگر گرسنه یا تشنه هستید بنوشید یا بخورید.

درمان دوره ای مورد نیاز برای بعد از عمل لیپوساکشن

معمولا تورم های بعد از عمل را به طور کامل برطرف می کند. توده ها ، برآمدگی ها ، بافت همبند و ماهیچه ها را کمتر می کند. با ضخامت زخم مبارزه و بافت نرم را نرمال می کند. کشش تسهیل شده بیماران را به تحرک و عملکرد مناسب کمک و راهنمایی می کند. به کمتر شدن استرس و ارام کردن سیستم عصبی کمک زیادی می کند و افسردگی پس از عمل و اظهار پشیمانی را کمتر می کند.

چه لباسی باید بعد از عمل لیپوساکشن بپوشید

معمولا برای کمتر شدن خارش بعد از عمل از یک زیر پوش مردانه در زیر گن استفاده کنید. این تی شرت ها بر خلاف تیشرت معمولی ، زیبا و براق هستند. مطابق با سایز و اندام های خودتان طراحی شده اند. معمولا بعد از عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک  از پوشیدنی که وظیفه ان نگه داشتن باشد باید پرهیز کنید مانند انواع کمربند یا آویز. تعویض گن ها موردی مهم است. وقتی گن ها شل می شوند، دیگر کارایی سابق را ندارد. معمولا بعد از تمام شدن دوران ریکاوری عمل پزشکان می گویند دیگر این گن ها را نپوشید ولی برخی از افراد به خاطر راحتی خودشان ان را می پوشند.

بیشتر بخوانید » مراقبت از پوست دست و روش های مراقبت از آن چیست؟

تمرینات کششی بعد از عمل لیپوساکشن

معمولا این نوع تمرینات از چسبندگی بعد از عمل کامل پیشگیری می کند. این کار را با استفاده از توپ های بزرگ ورزشی و در همه ی جهات انجام دهید.

ماساژ دادن بعد از عمل لیپوساکشن

استفاده از ماساژور ها و یا دستگاه های ماساژ بر روی زخم هایی که در آن بخش لیپوساکشن انجام داده اید، بسیار مهم است. که بعد از هفته 6 ام عمل می توانید این کار را انجام دهید.

درمان خارش

معمولا خارش نشانه این است که محل زخم رو به بهبودی کامل است ولی برای کمتر شدن این خارش به پزشک معالج خود اطلاع دهید تا برای درمان یاکمتر شدن ان دارو تجویز کند. تمامی این توصیه ها با توجه به شرایط فیزیکی بیمار متفاوت است باید زیر نظر جراح پلاستیک این اقدامات انجام شود.

مراقبت از اسکار

چگونه می توانیم اسکار را به حداقل خود برسانیم. ایده های مختلفی در مورد کمتر شدن اندازه اسکار جراحی وجود دارد. امروزه متوجه ان شدیم که انگشت های یک فرد موثر ترین کمک برای بهبود زخم ها است. عمل “مالش”برای جای زخم و تحریک، جریان خون و افزایش جریان اکسیژن و مواد مغذی و جوان کننده پوست است. بهره از این پماد که پزشک بعد از عمل ان را  تجویز می کند. بسیار مهم و مصرف صحیح آن باعث بهبود سریع تر جای زخم می شود.

مدیر کلینیک هوژین
مدیر کلینیک هوژین
مقالات: 67

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *