پوسته شدن بعد از کاشت ابرو

پوسته شدن بعد از کاشت ابرو و پوسته پوسته شدن ابرو چیه گونه است؟

کاشت ابرو بهترین روش برای درمان کم پشتی و ریزش موهای ابرو است. کاشت ابرو شاید با عوارض های مختلفی از قبیل: ترک خوردگی ابرو که پس از پیوند مو جزء عوارض خیلی نادر در کاشت ابرو است. بعد از کاشت ابرو ترک ابرو یکی از نشانه های پوسته پوسته شدن ابروها است. این عوارض به عوامل های مختلفی بستگی دارد این عوارض ها به افراد کمک می کند که ببینید تا چه حد مبتلاشده اید تا از ان جلوگیری کنید .

علت پوسته شدن و ترک ابروها بعد از کاشت ابرو

این عوارض در برخی افراد بیشتر است ولی بعضی از انها در اثر ارثی بودن، پوست کاملا خشکی دارند. این خشکی پوست ابرو باعث می شود که بعد از کاشت ابرو دچار پوسته پوسته شدن باشید. بعضی از افراد هم به صورت اتفاقی دچار این عوارض می شوند.

مهم ترین عوامل ترک خوردن ابرو بعد از کاشت ابروها عبارتند از :

 • بیرون کردن مایعات از داخل منافذ پوست ابرو
 • کمتر شدن چربی پوست ابرو
 • تزریق بی حسی

کمتر شدن چربی پوست ابرو

بعضی از افراد به طور معمول بیشتر از افراد دیگر چربی پوست ابرو دارند. خشکی پوست عوارضی از جمله ترک خوردن پوست بعد از کاشت ابرو را به دنبال دارد. کمبود چربی برای افرادی که رژیم غذایی می‌گیرند یا لاغر هستند بسیار زیاد قابل دیدن است.

بیشتر بخوانید : 10 کاری که باید پیش از کاشت ابرو انجام بدهیم

تزریق بی حسی

این تزریق معمولا باعث خشکی پوست ابرو می شود این مواد برای برخی از افراد که خود دارای پوست خشکی هستند بیشترین تأثیر را خواهد گذاشت. همین موارد باعث می شود که افراد بعد از عمل کاشت ابرو این عوارض را مشاهده کنند.

بیرون کردن مایعات از داخل منافذ پوست ابرو

یکی از مراحل کاشت ابرو سوراخ کردن پوست برای ایجاد منافذ در پوست ابرو بخاطر کاشته شدن فولیکول های مو است. خارج شدن مایع زرد در دوره های کاشت ابرو کاملا طبیعی است. ترشح این مایعات در داخل پوست ابرو به مرور زمان باعث ترک خوردن ابرو یا پوسته پوسته شدن ابرو پس از پیوند مو می شود.

سایر عوامل ترک خوردن ابرو بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

 • شستشوی زیاد ابرو
 • کمبود بیشتر ویتامین ها
 • کشیدگی ابرو بعد از انجام عمل کاشت
 • کمبود زیاد اب بدن

روش های جلوگیری از ایجاد ترک و پوسته شدن بعد از کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت و جلوگیری از این عوارض ها بابد اقدامات لازم برای درمان ان انجام گیرد. در هر صورت رعایت نکات لازم بعد از کاشت ابرو تا حد امکان از پوسته  پوسته شدن و ترک پوستی ابرو بعد از کاشت ابرو پیشگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید : کاشت ابرو قبل از عمل و مراحل پیوند ابرو

برخی از روش‌ های جلوگیری از ترک خوردن ابرو بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

 • مصرف زیاد میوه و سبزیجات
 • استفاده نکردن داروهای رقیق کننده خون

مصرف زیاد میوه و سبزیجات

مصرف میوه و سبزیجات کمک زیادی به رشد و پیوند مو میکند و تامین این دو ماده بر روی ابرو تأثیر زیادی می گذارد و از عوارض بعد از کاشت ابرو جلوگیری می کند. این دو ماده که سرشار از آنتی اکسیدان است باید حتما مصرف شود. تا از ترک خوردگی بیش از حد ابرو پیشگیری کند.

استفاده نکردن داروهای رقیق کننده خون

استفاده این نوع داروها از قبیل اسپرین موجب رقیق شدن خون  می شود. که در دوران کاشت ابرو و دوره ی استراحت می تواند سبب هر چه بیشتر شدن جریان خون می شود. کمبود خون باعث ترک بیشتر ابروها بعد از پیوند مو می شود. حتما باید فرد قبل و بعد از عمل کاشت ابرو تا دو هفته از مصرف این داروها خودداری کند.

بیشتر بخوانید : لیفت ابرو و مراقبت‌های پس از انجام آن

سایر راه‌های جلوگیری از پوسته شدن بعد از کاشت ابرو بعد از پیوند مو عبارتند از:

 • مصرف زیاد اب برای بدن
 • از نور مستیقم خورشید خودداری کنید.
 • استفاده از محصولات ابرو
 • شستشوی ابرو به طبق نظر پزشک
 • استفاده کمتر از شامپو و سایر محصولات شیمیایی ابرو

مدت زمان این عوارض بعد از کاشت ابرو ما بین 7 الی 14 روز خواهد بود ولی مراقبت های درست و اصولی می تواند این زمان را خیلی کمتر کند. ریزش مو هم همراه با این عوارض ها کاهی اوقات قابل مشاهده است، این نوع ریزش جای نگرانی نیست کاملا طبیعی است بعد از عمل کاشت ابرو رخ می دهد. زیرا فولیکول های که بعد از عمل پیوند مو در زیر پوست است به مرور زمان باعث رشد مو می شوند.

درمان ترک و پوسته شدن بعد از کاشت ابرو

برخی از پزشکان برای برطرف کردن این عوارض ها شامپوی مخصوص به همراه داروهای ضد التهاب برای افراد تجویز می کنند. با این حال شاید با تجویز این موارد باز شاهد پوسته پوسته شدن ابروهای افراد باشند که راهکارهای مختلفی برای درمان ان ارائه می دهند.

 • استفاده از کمپرس بخار، ماساژ ابرو پس از گذشت مدت زمانی خاص طبق نظر پزشک
 • استفاده از تونیک و روغن‌های درمانی

متخصصانی که مهارت کافی در کاشت ابرو دارند به خوبی افراد را با نحوه مقابله با این عارضه آشنا می‌کنند. اگر این عوارض ها برطرف نشوند و برای رفع ان بی توجهی کنید. شاید با مشکلات بیشتر از جمله بسته شدن منافذ ابروها مواجهه شوید. برای کمتر شدن عوارض ها با این روش کاشت ابرو می توانید به کلینیک مراجعه کنید.

مدیر کلینیک هوژین
مدیر کلینیک هوژین
مقالات: 61

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *