ماندگاری کاشت ابرو و آیا کاشت ابرو دائمی است؟

یکی از مزایای کاشت ابرو ماندگاری زیاد ان است. متخصصان برای پیوند ایمپلنت از قسمت های سر که احتمال ریزش مو در ان وجود ندارد یا از قسمتی که ریزش کمتری داشته و یا  فولیکول های بسیار قوی دارند پیوند انجام می شود.

در گذشته ابروهای باریک و کشیده برای برخی از افراد به عنوان بخشی از زیبای صورت بوده است. ابروهای پر پشت حالت خاصی به صورت افراد می بخشند.

شاید برای کاشت ابرو دائمی و روند رشد ان مدت زمان زیادی لازم باشد. اما بعد ازیک دوره کامل رشد مو به صورت شما زیبایی ماندگار می بخشد. فقط سوالی که برای برخی از افراد پیش می اید این است که ماندگاری کاشت ابرو چهقدر است؟ و آیا دائمی است؟

برخی از افرادی که از ابروهای باریک رنج می برند به دنبال راهکاری برای پرپشت کردن ابرو ها می گردند. چرا که این نوع افراد برای پیوند ابروهای طبیعی روش کاملا دائم برای این کار انتخاب می کنند و دیگر نیاز به روش های موقت نخواهند داشت.

بعد از عمل کاشت موها به روند رشد طبیعی خود ادامه می دهند و برای ماندگاری بیشتر ابروهای کاشته شده باید حتما مراقبت های بعد از عمل به درستی رعایت شود.

روند کاشت ابرو

بعد از عمل کاشت حفره های موجود در ابروهای تازه کاشته شده قابل روئیت است. با مراقبت درست می‌توان حفره های از قبل به وجود امده را از بین ببرند. شاهد رشد دوباره موها باشید.

موهای که تازه کاشته شده در اغلب موارد دچار ریزش می شوند. اصلا جای نگران نیست چون مراحل طبیعی پیوند فولیکول های ابرو است و بعد از ریزش موهای پیوند شده به رشد دوباره خود ادامه می دهند. و شاهد دوام زیاد موهای کاشت خواهید شد. اگر مراقبت از ان به درستی رعایت شود در نتیجه  شاهد ابروی پر پشت و زیبا خواهید شد.

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

تا حد زیادی ماندگاری ابرو به متخصص و کلینیک بستگی دارد. در ماه های اول اگر از ایمپلنت به درستی مراقبت کنید شاهد ماندگاری پیوند ابروی طبیعی خواهید بود. احتمال ریزش مو بعد از پیوند فولیکول ها بسیار اندک است یا شاید در حین انتقال فولیکول ها صدمه ببینند.

یا عوامل دیگری رشد موها را متوقف کند. ولی این مراحل نیاز به جلسات تکرار و ترمیم دوباره دارد تا فولیکول های که  صدمه دیده اند یا کاشته نشده‌اند جایگزین شوند تا موها در جهت مناسب خود رشد کنند و اصلاح شوند.

نحوه عمل در ماندگاری کاشت ابرو تاثیر زیادی دارد

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری و دوام کاشت ابرو

روش های مختلفی در عمل کاشت ابرو به کار می رود. ولی یکی از تفاوت های که در کاشت ابرو و مو وجود دارد این است که روش های مختلفی برای نتایج ابرو وجود دارد. که برخی از انها نتیجه ی مثبت نخواهد داشت.

برای پیوند نباید از همه ی روش های کاشت استفاده کرد. روش کاشت ابروی طبیعی کاملا ماندگار است تنها با وجود مراقبت های درست و دور از حساسیت انجام می شود. روش های در انجام ماندگاری کاشت مو تأثیر دارند که در ادامه مطلب به برخی از این عوامل می پردازیم.

کسانی که از ایمپلنت استفاده می کنند باید از واقعیت های کاشت ابروی طبیعی اطلاعات کافی داشته باشند و انتظارات خود را از کاشت با پزشک معالج خود در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید : 10 کاری که باید پیش از کاشت ابرو انجام بدهیم

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

ریزش ابرو ها بخاطر درست اصلاح نکردن ابرو ها یا زیاد برداشتن ابروها و استفاده از محصولات ارایشی غیر استاندارد اتفاق می افتد. البته وراثت، کم‌پشت بودن ابرو به صورت مادرزادی و بیماری­‌هایی همچون سرطان نیز در این اتفاق بی‌تاثیر نیستند. توصیه ها و نکات بسیار مهم وجود دارد که قبل از کاشت مو باید با دقت کامل رعایت کنید. تا مدت ماندگاری ابروها از حالت عادی بیشتر باشد.

محصولات ارایشی استاندار استفاده کنید.

محصولات ارایشی تقلبی از جمله مداد ابرو، ژل ابرو باعث ریزش موهای ابرو و خارش، التهاب می شود. ولی برخی از افرادی که به محصولات ارایشی استاندارد هم حساسیت دارند. نباید از مداد ابرو یا هر گونه محصولات ارایشی ابرو استفاده کند. البته مداد ابرو یا وسایل های ابروی معتبر باعث ریزش موی ابرو نخواهد شد.

ابروهای خود را نباید نازک کنید.

امروزه حالت ابرو به سلیقه مد روز است. ولی اگر می خواهید موهای ابروی تازه کاشته شده ماندگاری زیادی داشته باشد نباید تا مدتی ان را اصلاح  کنید.  با انجام عمل های ایمپلنت نباید حالت ابرو مطابق با مد روز انتخاب شود باید مطابق با شکل یا حالت صورت فرد باشد تا همیشه صورت زیبا و شاداب داشته‌ باشید خلاصه در نظر داشته  باشید زیبایی فقط در صورت است.

داروهای تجویز شده توسط پزشک

بعد از پیوند طبیعی فولیکول های کاشته شده دکتر داروهای تقویتی برای فولیکول ها تجویز می کند باید در مصرف این داروها دقت کامل به کار ببرید. در روز های اولیه کاشت باید خیلی مواظب فولیکول ها باشید که اسیب نبینند اگر بتوانید فولیکول های کاشته شده را تقویت کنید ماندگاری زیادی به دنبال دارد.

به هیچ عنوان به محل پیوند ابرو دست نزنید

بعد از عمل شاید در قسمت پیوند دچار خارش شوید. به هیچ عنوان نباید به قسمتی که خارش ایجاد شده واکنش نشان دهید یا ابروها را بخارانید.

تقویت کننده­­‌های خانگی نیز بی­ تاثیر نیستند

برای تقویت موهای ابرو از موادی مانند بادام تلخ، روغن زیتون، فندق، تخم مرغ و … استفاده می شود. البته به  این مواد نباید به عنوان معجزه به ان نگاه کنید. اما برای ماندگاری بیشتر بعد کاشت ابرو میتواند بسیار مناسب باشد.  ولی اگر فولیکول های مو از بین برود هیچ یک از این روش های کاشت قادر به زنده کردن ان نخواهد بود. این روش فقط فولیکول های که زنده است را تقویت می کند.

کاشت ابرو دائمی است ولی باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو انجام دهید

نتیجه کاشت ابرو بعد از یک الی سه ماه

تعیین زمان برای زمان ریزش کمی سخت است زیرا برای هر فرد ممکن است در زمانی دیرتر یا زودتر اتفاق بیافتد. در کاشت ابرو بعد از سه ماه ریزش، ابرو وارد مرحله ی جدید می شود. این همان مرحله‌ای است که در آن آناژن افلوویوم نیز روی می‌دهد.

فولیکول های که در جریان کاشت ایمپلت ابرو هستند دچار شوک ریزش مو خواهند شد. جای نگرانی نیست در صورتی که فرد از ریزش ان خبر نداشته باشد. ولی اگر عمل کاشت ابرو خوب پیش برود باید منتظر نتایج ان باشید.

در ماه سوم باید منتظر شتاب بیشتر روند رشد موها باشید. امروزه افراد زیادی بدنبال بدست اوردن نتایج کاشت مو هستند. تا تغییر بر روی صورت خود را ببینند. باید در نتیجه کاشت ابرو صبر و شکیبایی داشته باشید در ماه های اول شاهد روند رشد موها به صورت نامحسوس می باشید. 

بیشتر بخوانید : پوسته شدن بعد از کاشت ابرو و روش های جلوگیری از آن

ریزش ابرو بعد از کاشت تا کی ادامه دارد؟

بعد از عمل کاشت ابرو ریزش مو 20 روز نخست در قسمت پیوند اتفاق می افتد. پس از این مدت به خصوص در فاصله بین 40 تا 50 روز پس از عمل امکان دارد. حتی فرد موهای زیادی را از دست بدهد. یا بعضی وقت ها ریزش موی کلی رخ می دهد.

بدین معنی که ریزش موها متوقف و روند تقویت ریشه موها از همین دوره به بعد به طور محسوسی شروع می‌شود. تا دو ماه ریزش مو طول می کشد. ولی برای ریزش موی زیاد حتما با پزشک معالج  خود در ارتباط باشید ….؟

مدیر کلینیک هوژین
مدیر کلینیک هوژین
مقالات: 67