10 دلیل پیش از کاشت ابرو

10 کاری که باید پیش از کاشت ابرو انجام بدهیم

سوال اینجاست که ایا شما به کاشت ابرو نیاز دارید یا خیر؟ بستگی به تشخیص پزشک و متخصص دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن موهای ابرو به صورت ارثی شده اند، روش های پیش از کاشت ابرو تجویز می شود. کاشت ابرو به روش SUT جدیدترین و بهترین روش کاشت  می باشد.

در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است. معمولا می تواند از روش هاس مانند PRP مو و یا مزوتراپی بهره ببرد البته تکنیک و روش های کاشت ابرو بر عهده پزشک متخصص می باشد که کدام روش برای شما مناسب است. با کلینیک هوژین همراه شوید تا به موارد مهمی بپردازیم

. بررسی دلایل

امروز دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در برخی از اقایان دلیل ریزش مو و کم پشتی ابرو می تواند ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنها باشند. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

. توجه به سن مناسب

این عمل شرایط سنین خاص خود را دارد که معمولا در سنین 23 سال این عمل توصیه نمی شود. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت ابرو این است که چگونه بر روی طرح موهای ابروی کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی سن بالایی داشته باشند ولی بعد از عمل در قسمت های از موهای ابرو دچار ریزش مو می شوند ولی معمولا این مسئله کمتر اتفاق می افتد ولی در کل متخصص کاشت ابرو این مسئله را باید قبل از موهای که می خواهد طراحی کند در نظر بگیرد.

بیشتر بخوانید : خارش بعد از کاشت ابرو و اقدامات لازم پس از خارش ابروها

. جایگزین های کاشت ابرو

از روش های درمانی کاشت ابرو از جمله:موی مصنوعی یا ترمیم مو به روش HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP مو ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی می توانید بهره ببرید. بعد از عمل استفاده از داروهای مانند ماینوکسیدیل پرهیز کنید چون با مصرف این دارو و قطع ان ریزش موهای ابرو شروع می شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی و درمان کم پشتی موهای ابرو شما بهتر است، مهم است.

. تحقیق درباره هزینه کاشت ابرو

معمولا برخی از افراد درباره قیمت ان تحقیقات لازم را انجام می دهند ولی برخی از انها فقط به دنبال کلینیکی برای کمتر شدن قیمتشان هستند و می خواهند برای کاشت مو به روش Sut (و یا تکنیک ها و روش های دیگر)  در آنجا از این خدمات بهره ببرند. در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است. تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی ابروی آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل صورت بگیرد.

علاوه بر این مسئله تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل کاشت ابرو و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید. حال متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل ها باید در بهترین مرکز کاشت ابرو انجام شوند، معمولا هزینه این نوع عمل برای این نوع افراد پایین نیست. اما در کل نتایج موفقیت امیز این عمل ارزش هزینه ان را داردو افراد را با انجام عمل ها در این کلینیک راضی نگه می دارد.

. تحقیق در مورد میزان مهارت و تجربه تیم درمانی و پزشکی

معمولا موفقیت این نوع عمل بستگی به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد. عوامل های در این دوره وجود دارد، از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش و یا مراقبت های بعد از کاشت ابرو به آنها داده می شود. تکنیک های جداسازی گرافت ها و فولیکول مو و سپس شیوه صحیح کاشت ابروی آنها در این زمینه اهمیت دارد.

. دقت در انتخاب بهترین روش کاشت ابرو

در این عمل باید اطمینان حاصل در مورد روش و تکنیک ها برای ریزش مو و کم پشتی ابرو داشته باشید چون این کار بر روی ریزش مو و کم پشتی ابرو موثر است. قبلا از روش هایی مانند روش FUT و روش FIT بهره می برند. تنها تفاوت انها با عمل های دیگر نوع برداشت گرافت ها در قسمت مشخص شده است. این تکنیک ها امروزه قدیمی و هر یک عوارض زیادی بعد از عمل داشتند. از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم و پانسمان طولانی، مراجعات مکرر و عدم امکان شستشوی موهای ابرو تا چند روز و غیره… در حال حاضر بهترین روش کاشت ابرو SUT و کاشت ابرو FUE است. همه این موارد ها جدید ترین روش کاشت ابرو در ایران به حساب می اید. که توسط بعصی کلینیک وجود دارد.

بیشتر بخوانید : درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو چگونه انجام می شود.

. آگاهی از اینکه پس از چه مدتی بعد از عمل می توانیم به سر کار برگردیم؟

معمولا باید بدانیم که بعد از عمل کاشت ابرو باید چند مدت استراحت کنیم و مراقبت های بعد از عمل را انجام دهیم درباره این نکات حتما بعد ازعمل باید با پزشک متخصص مشورت کنید. قبلا لازم بود که فرد چند روز استراحت کند. ولی در حال حاضر در روش SUT نیازی به استراحت طولانی نیست. فردی که کاشت بر روی ابروهایشان انجام شده فردای روز کاشت ابرو می تواند به محل کار یا محل تحصیل خود برگردد.

. درصد موفقیت عمل چقدر است؟

برای برخی از افراد که در کلینیک داوطلبی این عمل را انجام داده اند. چیزی در حدود بیش از 98%در آنها، گرافت های کاشتی به خوبی رشد و جایگزین موهای ابرو شده است. و بعد از مدتی این تار موهای طبیعی مانند موهای خود فرد رشد می کنند و ماندگاری تا اخر عمر دارند و این نوع افراد رضایت کامل دارند. آگاهی از درصد موفقیت عمل کاشت ابرو از استرس شما کم و تصمیم گیری را برایتان راحت تر نماید.

. آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت ابرو

معمولا در عمل با روش sut درصد موفقیت ان بسیار بالا است. معمولا مثل برخی از روش ها که فقط نامی از انها برده شده به هیچ وجه ریسک پذیر نیست. و عوارض خطرناکی هم دارد و داوطلبانی که از این روش برای برگرداندن موهای از دست رفته  استفاده کرده اند. همگی راضی بوده اند و براحتی پس از انجام آن فردای روز کاشت موهای ابروی خود به محل کار برگشته اند. اما اگر می خواهید از روش های کاشت ابرو مانند FUT و FIT و… استفاده کنید بهتر است از تمام عوارض ها و ریسک های ان اطلاع داشته باشید. برخی از عوارض  موقتی هستند مانند: تورم ، سردرد ، سوزش و … برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت ابرو FUT. بهرحال آگاهی از تمام جوانب و مشورت با متخصصان می تواند به اطلاعات شما کمک زیادی کند….

مدیر کلینیک هوژین
مدیر کلینیک هوژین
مقالات: 67

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *